RFID Damacana Takip Sistemi

Damacanayla satılan içme suyu sağlıklı mı?  bunun kontrolleri ne yazık ki doğru bir şekilde yapılamıyor.

Sağlığa uygun üretim yapmayan firmaları bir bir teşhir eden Sağlık Bakanlığı şimdi de damacanalara kare kod ile takip sistemi kurmaya hazırlanıyor.

Bu takip sisteminde Takipsan RFID çözümleri su üreticisi firmalara destek olmaya hazır.
Sistemimiz kapsamında damacanaların yüzeyine lazer yakma teknolojisi ile kare kod markalama yapılarak, damacanaların dolum tesisinde banttan geçişi, yıkama ünitelerindeki geçişleri ve yıkanmalarındaki temizlik süresi kontrolü, kaçıncı dolum olduğu kayıt edilmektedir.

Kayıt altına alınan her damacana tek bir ana merkezden yönetilmekte, kontrol edilmekte ve tüm veriler istendiğinde sağlık bakanlığı sunucularında depolanabilmektedir. Lazer Yakma ile kimliklendirilen damacanalar, sistemi kullanan tüm son kullanıcılarda kontrol edebilmektedir. Örneğin evinize gelen bir damacanın kaçıncı dolumu olduğunu, hangi tesiste doldurulduğunu, hangi tarihte doldurulduğunu kontrol edebilirsiniz.
içilen suyun temizliği kadar o suların doldurulduğu damacanalar da büyük bir tartışma konusu. Çünkü bir damacananın ömrü en fazla 50 kullanımlık. Ancak şu anki sistemde bunu belirlemek mümkün değil.

Bize Ulaşın?

Projelerinizle ilgili tüm sorularınız için uzman proje mühendislerimize danışabilirsiniz.

Yoğun iş yapan her sanayiciye tavsiye ederim. Takipsan Türkiye’nin firması ve Takipsan ile işbirliği yaptığım için mutluyum…

Cemalettin SARAR
Inc. CEO,, SARAR

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz..!