RFID Kumaş Depo Takibi

Takipsan, Kumaş Takip Projesi ile operasyon hacim ve biçimlerine göre uyarlanabilen eşsiz takip sistemlerinin kurulumunu, kullanıcı ile ortak görüşmeler sonuncunda belirlenen öngörülmüş süreler içerisinde, kullanıcı tesise yapabilmektedir.
RFID okuyucu donanımlar, süreç takip veya yer takip yazılımlarının kullanıldığı bu uygulamalar; yerli satın alım ya da ithalatı gerçekleştirilen ve envantere alınan ürünlerin, tesis içerisinde mevcut depolar ya da ihtiyaca göre belirlenmiş özel alanlar arasında fiziki olarak adetli takibini mümkün kılmaktadır.

Kullanıcı ihtiyacına uygun olarak tedariği Takipsan tarafından yapılan RFID etiketlerin mal kabul esnasında ürün üzerine yerleştirilmesiyle başlayan süreç, etiketlerin belirlenmiş noktalardaki RFID okuyucu el terminalleri ile sistem üzerinde takibi ile devam emektedir. Süreç ürünün tesis içerisine girişinden tesis dışına çıkarılmasına kadar devam etmektedir.
Aynı zamanda sistem, akıllı adresleme ile envanterde bulunan ürünlerin ayırt edici özelliklerine (kumaş renk, kumaş yapı, parti numarası vs.) göre depo içerisindeki yerinin çok daha hızlı bir şekilde bulunmasını ve envanter sayımının da insan hatasına yer vermeyecek şekilde yapılmasını mümkün kılmaktadır.

Kullanıcılar, ürünlerin fiziki olarak takibini adetler ile birlikte, web üzerinden gerçek zamanlı olarak görüntüleyebildikleri gibi ihtiyaca göre IOS ya da Android cihazlar üzerinden de mobil platformlarda takip edebilmektedirler. Operasyonun veri tabanında kayıt altına alınması ile birlikte Takipsan tarafından geliştirilen özel yazılımlar tesis için önem değeri yüksek raporlama ihtiyacına da cevap verebilmektedir.

Takipsan, RFID teknolojilerini kullandığı öncü çözümleri ile doğru rapor alma ve data analiz kabiliyeti kazandırdığı operasyonlara daha isabetli planlama ve maliyetleri minimize etme fırsatı sunmaktadır.

Bize Ulaşın?

Projelerinizle ilgili tüm sorularınız için uzman proje mühendislerimize danışabilirsiniz.

Yoğun iş yapan her sanayiciye tavsiye ederim. Takipsan Türkiye’nin firması ve Takipsan ile işbirliği yaptığım için mutluyum…

Cemalettin SARAR
Inc. CEO,, SARAR

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz..!