RFID Spor Salonu (TRACKGYM) Yönetimi

BİR BİLEKLİK NELERİ DEĞİŞTİREBİLİR?

Hayal edin !..
Fitness danışmanları üyelerin çalışma programlarını artık kağıt kartlara değil, bilgisayar ortamında geliştirilmiş veri tabanına kaydedecek. Çok detaylı ve profesyonelce hazırlanan kayıt işleminde üyenin hangi istasyonda, hangi ayarlarla, kaç tekrar yapacağı v.b. bir çok bilgi bulunacak.

Bu sistem ile;
üyelerimiz antrenman öncesinde program kartlarını aramak, yanlarında taşımak ve antrenman sonuçlarını elle yazmak zorunda kalmayacak ve antrenmanlarına odaklanabilecek. Kondisyon aletinde bulunan ekrana bilekliğini gösteren üyemize yapacağı antrenman detayı sunulacak ve kolayca antrenmanına başlayabilecek. Spor merkezlerimizde yapılan tüm antrenmanlar detaylı olarak veri tabanına kaydedilecek ve fitness danışmanı, beslenme danışmanı ve yönetim tarafından anlık raporlanabilecek.

Gelin Bu sistemin Nasıl İşlediğini Detaylı Olarak İnceleyelim !…
Kalori hesaplamaları ve istatistik açısından kullanılması gereken üye kilosu çok önemlidir. Üyelerin max 10 gün öncesine kadar olan kiloları sistemde bulunmalıdır. Eğer üye antrenmanına başladığında güncel kilosu veri tabanında bulunmuyorsa akıllı tartıya yönlendirilir.

Üye akıllı tartı üzerindeyken ekrana bilekliğini okutur ve güncel ağırlığını veri tabanına otomatik olarak kaydeder. Artık Antrenmana Başlamak için her şey hazırdır.

Üyemizin fitness danışmanı tarafından belirlenen antrenmanı, ilgili kondisyon aletlerinin veri tabanına önceden kaydedilmiştir ve bu kondisyon aletleri üyemizin gelmesini beklemektedir.

Üye antrenmana başlamadan önce, kondisyon aleti üzerinde bulunan ekrana bilekliğini okutur, eğer kendisine tanımlanmamış bir kondisyon aleti ile antrenman yapmaya çalışıyorsa ekranda: “Bu Kondisyon Aleti Sizin Antrenmanınızda Tanımlı değil, Sizin 1 nolu antrenman aleti ile başlamanız gerekiyor” şeklinde bir uyarı verilerek üye hatalı bir çalışmadan korunmuş olur. Başlangıç kondisyon aletine yönlendirilen üyemiz o kondisyon aleti için fitness danışmanı tarafından planlanan antrenmanı ekranda görerek antrenmanına başlar.

Kardio alanında bulunan bir kondisyon aletinde eğer antrenmana başlanıyorsa (Örn: Koşu bandı) kondisyon aleti için fitness danışmanı tarafından planlanan; eğim, hedef kalp ritmi, antrenman süresi, hız v.b. bilgilere göre başlangıç ayarlarına gelmesi sağlanır. Üye eğer isterse kendi belirlediği isimlerle özel programlar hazırlayıp veri tabanına kaydedebilir ve bir daha ki gelişinde tek tuşla bu programına kolayca ulaşabilir. Antrenman süresince egzersiz bilgileri ve kalp ritmi veri tabanına kaydedilir.

Ağırlık ve kaldıraç sistemi esasına göre çalışan manuel kondisyon aletlerinde üyemiz, bilekliğini ekrana okuttuğunda yapılması gereken ayarlar, tekrar adeti, ağırlık ve set sayıları ekranda belirir. Kullanıcı bu bilgilere göre ayarlarını yapar ve antrenmanına başlar.

Antrenman esnasında yapılan ağırlık ve tekrar hızı otomatik olarak algılanır ve kaydedilir. Setler, tekrarlar, yapılma süreleri ve doğruluğu sistem tarafından anlık olarak takip edilir. Üyemiz antrenmanı esnasında hata yapıyorsa ekranda: “yavaş yapmayı deneyin”“uygun ağırlıkla çalışmıyorsunuz” gibi bilgiler verilebilir. Bu sayede tüm üyelerimizin antrenmanları esnasında sanki yanlarında bir fitness danışmanı varmış gibi kontrollü çalışmaları sağlanabilir. Kondisyon aletinde çalışması biten üyemizin tüm antrenman bilgileri otomatik olarak veri tabanına kaydedilir ve fitness danışmanı tarafından belirlenmiş olan bir sonraki kondisyon aletine otomatik olarak yönlendirilir. Advanced istasyonlarda üye dilerse o gün yaptığı çalışmaları alanda bulunan kiosku kullanarak kaydedebilir.

Üyeler:
Tüm üyelerimiz antrenman bilgilerini, kalori durumlarını inceleyebilir, fitness danışmanının mesajlarına alabilir, yönetimin haber ve duyurularına çok hızlı bir şekilde ulaşabilir.

Fitness ve Beslenme Danışmanı:
Üyelerin performanslarını anlık olarak takip edebilir, antrenmanlarına uymayan v.b. durumlarda olan üyelerini uyarabilir onların antrenman sürekliliğini arttırmak için detaylı analizler yapabilir.

Yöneticiler:
Üyelerin katılımını, personelin performansını ve ekipmanların kullanımını görebilirler. Bu raporlar ışığında stratejik planlamalarını kolayca yapabilir.

SİSTEM BİLEŞENLERİ

RFID Bileklik:
Üyeler tarafından takılan bileklikler kondisyon aletlerinin üyeleri tanıması için kullanılır. Spor aktivitelerinin dışında giriş-çıkış kontrolü amacıyla yada otomatlarda ödeme aracı olarak kullanılabilir. Bilekliğini unutan üyelerimize resepsiyonda günlük bileklik verilerek antrenmanlarının kesintiye uğraması engellenebilir.

Terminaller:
Tüm terminaller RFID okuyucuya, renkli dokunmatik ekrana ve kablosuz bağlantı yeteneklerine sahiptir. Extra olarak terminal üzerine entegre edilen kardio bant algılayıcı ile üyelerin kalp ritmi uzaktan algılanabilir.
Kablolu ağırlık düzeneğine sahip ekipmanlara bağlanan algılayıcılardan veri alan terminaller aynı zamanda dijital bilgi aktaran cihazlardan da veri alırlar.

Kiosklar:
Kondisyon aletlarinden bağımsız olarak çalışan kiosklar üyelere programlarını inceleme, takım sporlarına katılımlarını, serbest ağırlık çalışmalarını ve koşu yüzme gibi diğer çalışmalarını kaydetme imkanı sağlar.

Akıllı Tartılar:
Üyelerim ağırlıklarını bileklikleri vasıtası ile veri tabanına kaydetmelerini sağlar.

Cloud Sunucu:
Sistemin kalbi, bulut teknolojisi sunucu yapısı ile hızlı ve güvenli serverlarda barındırılır ve profesyoneller tarafından yönetilirler. Sizin sunucu için donanım ve yazılım sorunları ile ilgilenmeniz gerekmez.

Reklam ve İçerik Alt Yapısı:
Tüm kondisyon aletlerinde, kullanım dışında reklam gösterimi yapılabilir. Reklam yayını ile ciddi bir bütçe sağlanabilir. Reklam yönetim yazılımı sayesinde merkezi olarak tüm spor tesislerimizde reklam planlaması yapılabilir. Ekranlarımızda inter aktif içerikler (habeler, hava durumu, döviz kuru bilgileri v.b.) bir çok içerik yayınlanabilir. Üyelerimizin email v.b. izin verilen boyutta bazı içeriklere ulaşmaları sağlanabilir

SİSTEMİN SAĞLADIĞI KOLAYLIKLAR

Üyeler egzersiz programlarını takip etmek için kağıt kalem taşımaktan kurtulurlar. Evlerine döndüklerinde yaptıkları çalışmaları bilgisayarlarından yada mobil cihazlardan izleyebilir, tesis dışında yaptıkları aktiviteleri kaydedebilirler. Danışmanları ile haberleşebilir ve sorularına hızla yanıt alırlar. Akıllı egzersiz deneyimini yaşayan üyelerin kulüple ve sporla olan bağı güçlenir, tesisi diğer kişilere tavsiye etme oranı artar.

Fitness Danışmanları, üyeler için program oluştururken varsa eski program ve üye performasını inceleyerek üye için en uygun programı belirler. Program ve kayıtlar bilgisayarda tutulduğu için üye program kartlarını aramak için zaman kaybetmez.

Otomatik raporlar sayesinde katılımı düşen üyelere ulaşıp motivasyonlarını artırabilirler. Üyelerin eğilimlerine göre yeni aktiviteler geliştirebilirler. Beslenme Danışmanları, üyelerin egzersiz bilgilerine ulaşabilir ve kilo değişimlerini izleyebilirler. Diyet önerileri hazırlarken üyelerin kalori tüketimlerini baz alarak en uygun diyetleri oluşturabilirler.

Yöneticiler; üyeler, personel ve ekipmanların kullanımı hakkında detaylı istatistikler ulaşabilirler. Bu bilgilerden stratejilerini belirlerken ve önemli kararlar alırken faydalanabilirler.